Лекції учням на відзначення днів пам’яті Небесної Сотні

19 лютого я провів лекції учням школи 276 з нагоди відзначення днів пам’яті Небесної Сотні.

Я давно мріяв про такий виступ. Мені є про що розповісти дітям. І у мене була надія, що мене почують.

Розповідь починалася з 19 січня 2014, подій на вулиці Грушевського. Далі про події 18-20 лютого. І органічно переходила у створення батальйонів з Самооборони Майдану та початку бойових дій на сході.

Все підкріплювалося аналізом та наочними матеріалами. Артефактами тих часів.

Буквально через кілька хвилин в актовому залі вже була абсолютна тиша. Ця тиша припинялася лише тоді, коли я давав знак, що можна підходити до столів і розглядати-мацати речі, про які я розповідав.

Ділився і своїми надіями на те, що вони будуть кращими за нас, серед них більше буде людей дії та честі і менше всепропальців, що нічого не бажають змінювати особисто.

Розповідав, що можна жити яскраво, і кожен сам обирає шлях. Про те, що лише дух, а не фізична сила є вирішальними. І наводив приклади бійців-жінок, яких ця сила духу робила кращими бійцями за деяких чоловіків.

І про відповідальність. Нам щось належить лише в тій мірі, в якій ми беремо на себе відповідальність за це. Моя Україна, моя школа, мій дім.

Після усього деякі хлопці підходили потиснути руку і подякувати. Це було інакше, ніж під час звичайних відвідин школи бійцями.

Сподіваюсь, серед тих 100-200 були ті, кому це надало сил, і у майбутньому буде більше вільних відповідальних особистостей.

Максим Петренко, викладач Університету «Україна»