Команда Університету «Україна» взяла участь у першому фестивалі «Maker Faire»

 6 червня 2015 року в Києві вперше пройшов ярмарок Kyiv Making Maker Faire. Він відбувся у просторі G13 (Київ, Балтійський провулок, 23).

Призначення цього проекту – стати майданчиком, що об’єднає всіх, для кого «мейкерство» є стилем життя.

Генеральним партнером фестивалю виступив Акселератор GrowthUP — перший український бізнес-акселератор, що працює з технологічними стартапами на ранніх стадіях. Команда працює в галузі з 2005 року і спирається на досвід, отриманий під час реалізації декількох десятків успішних проектів.

Що таке Make?

  • Мейкінг – це процес виготовлення якихось незвичних, чудернацьких винаходів;
  • Makers movement – об’єднує журнал (створений у 2005 році Дейлом Догерті), ярмарок та DIY магазин;
  • Maker Faire – фестиваль технологій, винахідливості та креативності, свято руху «мейкерів», яке проходить у всьому світі, а в США набуло масштабу національного тренду;
  • Це мікс науки, IT, ремесел, зустріч технічних ентузіастів будь-якого віку, моделістів, хоббістів, інженерів, наукових клубів, авторів, художників, студентів. Тих, хто робить це заради задоволення, а також тих, хто заробляє на власному мейкерстві;

Серед різних команд взяла участь і команда Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна».

Хлопці з групи КС-51 (Комп’ютерні системи та мережі) Олександр Бурий, Владислав Помогаєв і Сергій Гарніков разом із керівником Лабораторії прототипування і робототехніки Євгеном Меллітом і директором інституту Вячеславом Поліновським презентували свої винаходи:

  1. 3D-принтер, зібраний із 3 старих матричних принтерів із додаванням різних додатково куплених матеріалів;
  2. Моделі роботів-машинок, які можуть самостійно пересуватися й оминати перепони.

Студенти вдячні університету за надану змогу представити свої напрацювання на модному ІТ-заході, вдячні за умови – спеціально створену лабораторію, де вони можуть практично застосовувати ті знання, уміння і навички, яких вони набувають під час навчання в Інституті комп’ютерних технологій Університету “Україна”.

Деякі вироби, роздруковані на 3D-принтерах, вражали своєю детальністю і витонченістю. Були показані як збірні моделі, так і рухомі іграшки, які одразу були роздруковані. Мабуть, найбільшою 3D-моделлю був роздрукований шолом клона з фільму «Зоряні війни».

Окрім 3D-принтерів, цифрової та робототехніки на виставці були представлені гуртки, які демонстрували фізичні досліди, майстер-класи для дітей (ліплення з глини, створення власного робота) та різні вироби мейкерів (розписні скрині, ляльки, виконані у стилі «валяння» шерсті та ще багато чого іншого). У коридорі залу можна було помилуватися «вогняною музикою» (коли вогонь у газовій трубі виконує роль музичного еквалайзера), а також зіграти на саморобній електрогітарі.

Також показували, як можна приготувати обід на сонячній тарілці (місце, куди дзеркальна тарілка збирає сонячне світло, нагрівається до 400 градусів) і зіграти на «банановому піаніно».

Детальніше про фестиваль можна дізнатися тут: http://makerfairekyiv.com/about/

Подивитися відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?t=55&v=UaHL0kOg9Qk.

ЗОЗУЛЯ Костянтин,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»