Оновлення Центру інформаційного доступу в Університеті «Україна»

На початку 2015-2016 навчального року в рамках продовження співпраці Національного інформаційного агентства Південної Кореї та Університету «Україна» було оновлено комп’ютерне обладнання та здійснено розширення Центру інформаційного доступу (ЦІД).

Університет «Україна» особливий навчальний заклад, перший в Україні ВНЗ інклюзивного типу, де активно впроваджуються новітні навчальні технології і демонструється відкритість доступу до освіти, незалежно від соціального статусу чи стану здоров’я абітурієнта. А також це єдиний у столиці університет, на базі якого діє українсько-корейський Центр інформаційного доступу соціального спрямування, створений Національним інформаційним агентством Південної Кореї (NIA).

− На початку 2015 року на перевірку до Центру інформаційного доступу було направлено експертів з NIA. Насамперед вони звернули увагу на те, що Університет «Україна» дбає про гарний стан приміщення та техніки в Центрі інформаційного доступу. Також на базі Центру проведено низку навчальних проектів для вчителів інформатики Святошинського району, для жителів Святошинського району, котрі прагнули оволодіти інформаційно-комунікативними технологіями (ІКТ); у Центрі проводилися курси підвищення кваліфікації для фахівців з ІКТ, заняття з корейської мови. Також студенти університету постійно мають відкритий доступ до Інтернету в холі ЦІД.

За підсумками перевірки відбулося розширення нашого центру. Ми отримали 48 комп’ютерів, проектор, телевізор, дві акустичні системи та відеокамеру, – розповідає Ірина ТАЛАНЧУК, юристконсульт, начальник Служби президента університету.

За результатами оновлення у великій лекційній аудиторії 3-го корпусу також було встановлено сучасний проектор, великий екран спеціально для людей із вадами зору. Для вікон в аудиторії були пошиті спеціальні штори зі світлонепроникної тканини блекаут.

Презентація оновленого Центру інформаційного доступу відбулася на низці заходів університету: День відкритих дверей, Ніч кіно, ушанування жертв Голодомору, відзначення 17-річчя з Дня заснування Університету «Україна» тощо. Зараз ця аудиторія – улюблене місце наших студентів.

Цього року Національне інформаційне агентство Південної Кореї визнало Центр інформаційного доступу в Університеті «Україна» одним із найліпших. З цього приводу представницю нашого університету, начальника управління навчально-виховної роботи Ольгу ВЕДЕНЄЄВУ запросили до Панами. Там Ольга Анатоліївна поділилася досвідом з колегами з Латинської Америки. Семінар обміну досвідом у Панамі тривав три дні.

Національне інформаційне агентство Південної Кореї з 2002 року розпочало відкривати по всьому світу Центри інформаційного доступу. За 13 років такі центри розпочали свою діяльність у 46 країнах, зокрема у В’єтнамі, Індонезії, Кенії, Азербайджані, Перу, Палестині та ін.

Історія співпраці Університету «Україна» та NIA розпочалася 2012 року. Саме 2 березня 2012 року Університет «Україна» відкрив двері до соціального Центру інформаційного доступу, де надається можливість користуватися найсучаснішою комп’ютерною технікою усім, хто бажає. Тоді Університет «Україна» переміг у тендері, в якому брали участь, зокрема: Міністерство соціальної політики України, Київський національний університет імені Тараса Шевченко та НТУУ «Київський політехнічний інститут».

Центр інформаційного доступу – багатофункціональний центр, до складу якого входить Інтернет-хол, тренувальна лабораторія з інформаційних технологій, кімната для семінарів та адміністративний офіс. ЦІД оснащено найсучаснішою комп’ютерною технікою. Тепер в Університеті «Україна», як зазначалося вище, велику лекційну аудиторію обладнано екраном, проектором та акустичною системою. Такі центри корейська сторона відкриває по всьому світу. Головна мета розміщення такого центру в українському ВНЗ − познайомити українців з корейською культурою та мовою, поширити інформацію про Корею серед громадян та подолати інформаційні прогалини між двома країнами (Україна – Корея).

Окрім інформаційного центру, в Університеті «Україна» працює кафедра східних мов. Великою популярністю в університеті користуються курси корейської мови, яку викладають безкоштовно для всіх бажаючих.

Корейський центр функціонує щоденно не лише для студентів, а й для всіх, хто бажає, за адресою: м. Київ, Львівська, 23, 3-й корпус Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Світлини до статті дивіться у альбомі за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.421069154750531.1073742139.131876770336439&type=3&uploaded=15

 

Вікторія Халаєвська,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»