Корейський центр інформаційного доступу в Університеті «Україна»

2 березня 2012 р. відбулося урочисте відкриття україно-корейського Центру інформаційного доступу, створеного Національним інформаційним агентством Південної Кореї (NIA) на базі навчального корпусу Університету «Україна». Численну делегацію Кореї очолювали посол Республіки Корея в Україні пан Кім Ін Цжун і заступник Виконавчого директора Національного інформаційного агентства Південної Кореї NIA пан Чжон Чжонг Су. Головною метою побудови спільного українсько-корейського інформаційного центру є подолання інформаційної та комунікаційної прірви між двома державами, а також підвищення комп’ютерної грамотності населення.

Гостей приймали Президент Університету «Україна» Таланчук Петро Михайлович, ректорат Університету, професорсько-викладацький склад і почесні гості: Голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Білорус Олег Григорович (виступав із привітанням чистою англійською мовою), Директор Департаменту Державної політики Міністерства транспорту та інфраструктури України Снітко Микола Петрович, член Комітету Верховної Ради України з питань освіти Козиєвська Олена Іванівна, Голова адміністрації Святошинського району Києва Рюмшін Сергій Миколаєвич.

Центр інформаційного доступу – багатофункціональний центр, до складу якого входить Інтернет-хол, тренувальна лабораторія з інформаційних технологій, кімната для семінарів та адміністративний офіс. ЦІД оснащений найсучаснішою комп’ютерною технікою. Даним центром зможуть користуватись не тільки студенти та співробітники Університету «Україна», але й усі охочі громадяни. Також на базі ЦІД будуть впроваджені спеціальні навчальні програми для підвищення комп’ютерної грамотності населення. Одним із завдань функціонування Центру інформаційного доступу є налагодження співпраці у сфері ІТ між Україною та Кореєю.

Для забезпечення технічної підтримки та експлуатації ЦІД було здійснено підготовку операторів серед співробітників Університету «Україна», які пройшли стажування в Сеулі.

Корейський центр інформаційного доступу ЦІД (National Information Society Agency NIA) не одразу зупинив свій вибір на Університеті «Україна». Маючи на меті створення чергового інформаційного центру, представники агентства розглядали не тільки численні державні ВНЗ столиці, але й інші країни – Непал, Туніс і Канаду. Втім, вибір впав саме на Україну, що стало для Університету «Україна» почесним і вкрай корисним подарунком. Усього таких центрів – 28, створений в Університеті «Україна» стане 29-м у світі, але першим в Україні. Крім сприяння комп’ютерній грамотності населення ЦІД має на меті обмін досвідом між країнами світу.

Доступ до Інтернету мають 30% дорослого населення, або 11,4 млн. мешканців України. Це менше третини співвітчизників. Крім сприяння комп’ютерній грамотності населення ЦІД має на меті обмін досвідом між країнами. Корея як один із «азійських тигрів» поряд із Сінгапуром, Тайванем і Гонконгом є прикладом економічного дива, на яке сподівається Україна. На базі Університету «Україна» створено технічні розробки, що можуть зацікавити представників Корейської Республіки. Тож, інформаційний обмін обіцяє перерости в багатовекторну й обопільно корисну співпрацю.

Університет «Україна» – перший ВНЗ інклюзивного типу, який активно впроваджує новітні навчальні технології і демонструє відкритість доступу до освіти, незалежно від соціального статусу чи стану здоров’я абітурієнта.

Таланчук П.М. – Я щиро вдячний уряду Республіки Корея. Другого вересня 2011 року ми з виконавчим директором Національного інформаційного агентства паном Су Чжонгом підписали Меморандум щодо створення Центру інформаційного доступу, а вже через 6 місяців відкриваємо його.

За цей час наші корейські партнери закупили, доставили та змонтували необхідне обладнання, вартість якого становить майже $ 400000. Співробітники Університету «Україна», хто працює у Центрі, пройшли професійне стажування в Республіці Корея.

Визначені напрями діяльності Центру: це передача корейського досвіду і напрацювань у галузі інформаційних технологій студентам і аспірантам Університету, налагодження співпраці ІТ між Україною та Кореєю, подолання інформаційної та комунікаційної ізоляції шляхом підвищення комп’ютерної грамотності населення.

Наше співробітництво сприятиме не тільки подоланню інформаційної прогалини у глобальному суспільстві, а й розширенню співпраці в культурній та науково-освітній сферах двох країн. Для прикладу можна сказати, що вже зараз на базі Університету розпочали роботу курси корейської мови.

Університет «Україна» постійно докладатиме зусиль для забезпечення ритмічної роботи Центру, технічного обслуговування, обміну досвідом між фахівцями. І ми висловлюємо впевненість у тому, що інформаційний обмін переросте в багатовекторну й обопільно корисну співпрацю.

National Information Society Agency (NIA) було створене в Кореї у 1987 р. з метою розвитку інформаційних технологій у громадських і приватних секторах. Також метою заснування NIA було дослідження перебігу інформаційних процесів, використання новітніх цифрових технологій у державних організаціях і програмах, сприяння доступу громадськості до Інтернету. NIA намагається впровадити проекти, які реально можуть збагатити й полегшити життя корейських людей, йдеться зокрема про ті проекти, які забезпечують життєдіяльність електронного уряду (Йдеться про електронний спосіб надання інформації і низки державних послуг, що вже сформувалися, громадянам, бізнесу, іншим гілкам державної влади і державним чиновникам, при якому особиста взаємодія між державою і заявником мінімізована і максимально використовуються інформаційні технології).

Розповідає Директор Центру інформаційних технологій В.В. Поліновський:

– Склад Центру інформаційного доступу – це Інтернет-хол, дві ІТ-тренувальні лабораторії, кімната для семінарів.

Місія Центру – зміцнювати співробітництво між двома країнами (Корея-Україна), зокрема в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, бо така співпраця сприятиме розвитку існуючих дружніх відносин між двома країнами та допоможе в подоланні інформаційної прогалини між ними; виховувати населення України з метою подолання інформаційних прогалин у знаннях про сучасні інформаційні та телекомунікаційні технології, ефективне використання програмних комплексів та систем, доступу до комп’ютерної літератури.

Завдання, що поставлені перед ЦІД – це забезпечення його безперебійної роботи; постійне визначення потреби та актуальності ІТ-знань, необхідних населенню регіону; формування та розвиток освітніх програм, цікавих та потрібних населенню, потенційним роботодавцям тощо; впровадження багаторівневих тестів для визначення рівня знань кожної конкретної людини, котра бажатиме підвищити свою ІТ-освіту; формування навчальних груп, при цьому братиметься до уваги рівень знань кожної конкретної людини; формування бази контингенту для налагодження поступового навчання; взаємодія з Центрами зайнятості населення, в тому числі з використанням досвіду співпраці з державною програмою «Турбота»; надання інформації про діяльність ЦІД через мережу Інтернет, ЗМІ та розповсюдження рекламної продукції.

Ми також будемо забезпечувати роботу Інтернет-холу, де буде відкритий доступ до Інтернет-ресурсів усім бажаючим, де формуватимуться бази даних цікавих Інтернет-ресурсів для спрощення навігації в Інтернет-просторі.

Буде створена бібліотека навчальних посібників, у тому числі мультимедійних ресурсів з метою самостійного засвоєння або підвищення кваліфікації, а також бібліотека тестів для самотестування та визначення рівня знань.

Ми забезпечимо всім необхідним роботу ІТ-тренувальної лабораторії.

Працюватиме кімната для семінарів, де будуть проводитись короткострокові семінари для ознайомлення фахівців із сучасними та актуальними ІТ-технологіями.

Буде проводитись збір пропозицій по типу «Не знаю, як … », «Хочу познайомитися з … технологією/продуктом».

Також буде проводитись розробка планів пріоритетних (або цікавих) технологій, програмних систем для замовлення ІТ-волонтерів із Кореї.

 

Ігор Олександров, журналіст