Лабораторія прототипування та робототехніки

Команда професійних мейкерів із Університету «Україна»

Представляємо команду професійних мейкерів із Університету «Україна».

Вячеслав Поліновський

Хто Ви, чим займаєтесь?

Я – кандидат технічних наук, доцент, директор Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна», при якому діє Лабораторія прототипування та робототехніки.

За своїм фахом та посадою мені доводиться займатися дуже різними речами: наука – розробка нових концепцій, методів та алгоритмів для будь-яких складних систем (програмних, програмно-апаратних, роботизованих, мережевих або кібернетичної безпеки); інженерія – розробка програмних та програмно-апаратних комплексів (від концепту до написання коду); освіта – навчання студентів (курси «Основи програмної інженерії», «Бази Даних», «Безпека даних», «Управління проектами» й «Управління ІТ-технологіями»), а також школярів основам ІТ-технологій та робототехніки.

Які Ваші функції в лабораторії?

Майже все, що мене цікавить, я пробував робити власноруч.

А головне, в мене дуже багато захоплень, в яких я зі своїм постійним потягом до творчості або ефективності (тут «або», бо інколи творчість не генерує ефективних рішень ) багато що робив: тут і програмні та програмно-апаратні комплекси, деякі з яких досі використовуються в геології, а деякі (Call-center на голосовому модемі) робив для задоволення своїх потреб та зручності; і паперовий фотоапарат типу пінхол камери; і воблери та блешні для риболовства – до речі, мабуть саме завдяки цьому виникло таке зацікавлення 3Д-формоутворенням

Що було Вашим першим винаходом?

Важко згадати, бо пластилін, якісь дроти, розібрані іграшки та дерев’яні брусочки й авіагума були під рукою завжди. Але мені здається, що найскладнішим виробом, над яким я бився дуже довго в дитинстві, був пароплав із мильниці… Пароплав на гумовому моторі зробив досить просто, а от щоб зробити саме паровий рух (не просто ракета, а саме обертання коліщат під паром) довго не дуже виходило… Але зробив.

Що б Ви зробили, якщо б у Вас не було обмежень у матеріалах?

Я б дуже хотів би створити повноцінний Центр прототипування та робототехніки в якому була б технічна можливість реалізувати будь який винахід від ідеї до реальності.

І я розумію, що насправді, для того щоб, навіть технічно, побудувати такий цикл, необхідно багато ресурсів, сил та ідей… Так, так ідей – бо вважаю, що дуже корисним є те, що коли ти чогось хочеш, ти береж і робиш це сам, для того щоб зрозуміти принцип. Хоча принцип мінімальності декомпозиції, я також розумію

Крім того, я розумію, що такі суто «напхані технікою» центри нікому не потрібні, бо в них буде тільки фетиш по модних «гаджетах». Для ефективної роботи реальних Центрів прототипування потрібні висококласні інженери і програмісти (ті, що зможуть реалізовувати концепти в залізо і софт), конструктори (ті, що будуть будувати 3Д моделі), викладачі (ті, що навчать, як цим усім користуватися та які фундаментальні принципи лежать в основі), а головне – винахідники, які будуть генерувати нові ідеї та втілювати їх у життя. І якщо всім їм дати нескінченний (гаразд, хоча б максимальний) ресурс, то досить скоро світ побачить безліч цікавих і корисних винаходів.

Саме за такими принципами ми, разом із Євгеном Меллітом, будували Лабораторію прототипування та робототехніки Університету «Україна».

Тому велкам, ми готові ділитися досвідом і чекаємо на Ваші ідеї!

Мелліт Евген

Хто Ви, чим займаєтесь?

Я – керівник лабораторії прототипування та робототехніки Університету «Україна».

Я – патріот українського роботобудування та бюджетних технологій швидкого прототипування. Був натхненний scifablab в Італії (місто Трієст) при ICTP, якщо коротко: «кожен розробник може скористатися дорогим обладнанням для виготовлення свого прототипу».

Саме тому я з радістю відгукнувся на пропозицію Вячеслава Поліновського відкрити та очолити в Інституті комп’ютерних технологій Університету «Україна» Лабораторію прототипування і робототехніки.

Які Ваші функції в лабораторії?

Вже зараз я з групою студентів університету можу запропонувати мейкерам скористатися нашою лабораторією, в якій є два ЗD-принтери, ЗD-сканер, саморобний фрезерний верстат із ЧПУ, осцилографи, паяльні станції, мікроконтролери, різноманітні датчики та просто наш досвід і знання.

Майже все наше обладнання було зроблено нашою командою практично з нічого )))

Що було Вашим першим винаходом?

Перша саморобка була зроблена ще коли я вчився в 5 класі, це був маленький радіоприймач без батарейок, який ловив радіостанцію «Маяк» Шкода, що тоді не було таких смартфонів, щоб зберегти фото.

Ну, а на фото показано один із перших витворів на саморобній Arduino. Це робот на гусеничній ході. Крім саморобної Arduino на борту також є маленький роутер tp-link mr3020, перепрошитий в openwrt. Тобто, це – повноцінний лінукс із терміналом та http-сервером із підтримкою веб-камери. Ось такою іграшкою з підключенням по WiFi лякав свою кішку і гостей)))

Що б Ви зробили, якщо б у вас не було обмежень у матеріалах?

При наявності анлим ресурсу? Я б, мабуть, стільки всього почав би творити… В голові безліч задумів та ідей: багато спрямовані на допомогу нашим бійцям – це і механізована рука-протез, і робот, що допомагає знаходити і знешкоджувати міни, й автоматизована снайперська гвинтівка з віддаленим керуванням, охороно-сигнальний периметр та багато що інше… Ідей багато і всі вони досить ресурсоємні, тому «так ресурсів постійно не вистачає!»

Гарніков Сергій

Хто Ви, чим займаєтесь?

Я – магістр Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна». Разом із друзями вже більше 3 років займаюсь конструюванням роботів і вже пів року освоюю 3D-принтер у нашій Лабораторії прототипування та робототехніки.

Які Ваші функції в лабораторії?

Створюю моделі для 3D-принтера, а також пишу програми для наших роботів та пристроїв, які потім використовуються в наших проектах.

Що було Вашим першим винаходом?

Проектування та програмування автономного робота-автомобіля для участі у змаганнях “Roborace”.

Що б Ви зробили, якщо б у Вас не було обмежень у матеріалах?

Я дуже захоплююсь зимовими видами спорту, але зима має короткий період, тому я би створив комплекс, де можна було б займатись зимовими видами спорту протягом усього року.

Олександр Бурий

Хто Ви, чим займаєтесь?

Я – магістр Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна», а також є одним із членів Лабораторії прототипування та робототехніки університету. Разом із друзями вже більше 3 років займаюсь конструюванням роботів.

Які Ваші функції в лабораторії?

Підбираю варіанти рішень поставлених перед нами задач, формую задачі для решти команди, а також займаюсь електронікою в наших проектах.

Що було Вашим першим винаходом?

Проектування та конструювання автономного робота-автомобіля для участі у змаганнях “Roborace”.

Що б Ви зробили, якщо б у Вас не було обмежень у матеріалах?

Під час підготовки до змагань “Roborace” я досить сильно захопився автоматичними системами керування і розробив декілька варіантів таких систем, тому швидше за все, маючи необмежені ресурси, я впровадив би їх у життя.

Владислав Помогаєв

Хто Ви, чим займаєтесь?

Я – магістр Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна». Разом із друзями вже більше 3 років займаюсь конструюванням роботів і вже пів року є одним із членів лабораторії прототипування та робототехніки університету.

Які Ваші функції в лабораторії?

Відповідаю за механічні частини в усіх проектах, якими займається наша команда. Придумую варіанти, як припасувати одну деталь до іншої, використовуючи мінімум деталей.

Що було Вашим першим винаходом?

Проектування та конструювання автономного робота-автомобіля для участі у змаганнях “Roborace”.

Що б Ви зробили, якщо б у Вас не було обмежень у матеріалах?

Оскільки я люблю досліджувати щось нове, то швидше за все побудував би ракету і полетів досліджувати космос.

28 травня 2015 року 
Антон Волощук

Як народжувалася Лабораторія прототипування та робототехніки