Літня школа “Створення Web-додатків з нуля”

У ЛІТНІЙ ШКОЛІ ПРИ УНІВЕРСИТЕТІ «УКРАЇНА» НАВЧАЮТЬ СТВОРЮВАТИ WEB-ДОДАТКИ «З НУЛЯ»

Створювати Web-додатки «з нуля»? Це просто! Особливо, коли навчання проводять спеціалісти з Південної Кореї, яка на сьогодні є одним зі світових лідерів у сфері IT. Саме з їхньої ініціативи в Києві відкрито літню школу, в якій усі охочі абсолютно безкоштовно отримують навички роботи з Java і Flash, вчаться розробляти сайти з використанням HTML і створювати Web-додатки для платформи Android.

Протягом всього липня школа працює в Україно-Корейському центрі інформаційного доступу на базі Університеті «Україна». Наприкінці місяця усім випускникам школи вручать сертифікати про закінчення курсів.

Нагадаємо, що у 2011 р. Національне інформаційне агентство Південної Кореї NIA зініціювало створення унікального Центру інформаційного доступу на базі Університету «Україна». Центр інформаційного доступу – багатофункціональний центр, до складу якого входять Інтернет-хол, тренувальна лабораторія з інформаційних технологій, кімната для семінарів та адміністративний офіс, оснащені найсучаснішою комп’ютерною технікою. Основним завданням центру є підвищення комп’ютерної грамотності населення. Саме з цією метою кожного року до України висилають корейських волонтерів-комп’ютерників, які здійснюють безкоштовне навчання наших співвітчизників.

Як розповідає директор Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна» Вячеслав Поліновський, тему для курсів – а саме розробку Web-додатків – він запропонував корейцям самостійно, адже про звичайне подолання комп’ютерної безграмотності в столиці України, де зосереджено чимало фахових програмістів, йтися не може.

– Нас зацікавив такий аспект, як Web-додатки, – розповідає Вячеслав Поліновський. – Раніше Інтернет-технології були такі, що достатньо було написати якийсь текст, виділити його частини жовтеньким і синеньким – і от ти вже мав Інтернет-сторінку, яка потім, по мірі накопичення інформації, перетворювалася на сайт. Зараз технології сайтів настільки серйозні, що називати їх Web-сторінками язик не повернеться. Сучасні сайти, які мають багато динамічних функцій, наприклад, Gmail, називають Web-додатками. Йдеться про такі програмні комплекси, які здатні вирішувати певні задачі користувача безпосередньо під час його виходу в Інтернет за допомогою того чи іншого браузера. Web-додатки допомагають редагувати фото, слухати музику, дивитися відео і працювати з текстами, не встановлюючи складного настільного ПЗ на комп’ютер.

Протягом першого тижня навчання учні школи опановували програму Photoshop, яка допомагає створювати та редагувати зображення, необхідні для візуалізації сайту, а також Flash-технології для створення функціональної анімації. Другий та третій тижні були присвячені вивченню мов програмування HTML і Java. Протягом фінального тижня навчання учні мали змогу ознайомития з технологіями створення Web-додатків для платформи Android, яку широко використовують у сучасних смартфонах.

Для здійсненння навчання в Університет «Україна» прибула група волонтерів «IT-Arirang» із Південної Кореї на чолі з професором Чунг Чіонгського Університету паном Вон Бо Шімом. Навчання здійснювалося англійською мовою, що не завадило учням школи – а серед них були люди віком від 15 до 40 років – опанувати програму і продемонструвати гарні результати під час виконання підсумкових завдань.

– Опанувавши цей курс повністю, людина може розробляти не тільки прості програми, але й створювати комп’ютерні ігри, – провадить Вячеслав Поліновський. – Це дуже актуально, адже зараз ера комп’ютерних ігор, які ви купували на компакт-диску і встановлювали на свій ПК, сходить нанівець. Хіба що йдеться про такі ігри, які максимально наближені до реальності. Всі інші ігри, зокрема улюблена багатьма «Angry birds», перейшли у формат Web-додатків, в які зручно грати на будь-якому пристрої. Це дуже цікавий досвід – навчитися розробляти новий продукт, цікаву гру з потужним штучним інтелектом. Для цього треба бути розвинутим у багатьох напрямках. З точки зору клієнта, користувача ПК, смартфонів та інших пристроїв, без комп’ютерних ігор нині не обійдешся. З одного боку, це прикро, адже на ігри люди гають чимало часу, але з іншого – сучасні ігри стали важливим елементом навчального процесу. Наприклад, у Гарварді вважають, що гра «Цивілізація» чудово підходить для навчання економістів та юристів. Адже в ній можна змоделювати поведінку цілої цивілізації у процесі впровадження тієї чи іншої економічної теорії, того чи іншого політичного устрою. Я також знаю, що по деяких симуляторах нині навчаються в Нато. Насправді, комп’ютерні ігри давно переступили ту межу, коли вони були лише розвагою. Тим більш важливим є обраний нами напрям створення Web-додатків.

Голова корейської команди Вон Бо Шім відмітив, що рівень знань українських студентів доволі високий. За його словами, при належному інвестуванні IT-галузі, Україна може посісти високі позиції на світовому ринку IT-технологій, як це сталося в Південній Кореї. Остання, за даними Міжнародного союзу електрозв’язку ООН, уже третій рік поспіль займає перший рядок у списку країн за індексом розвитку інформаційних технологій.

24 липня 2013 року,

Тала ПРУТКОВА, журналіст

Джерело: Інформаційно-публіцистичне Інтернет-видання «Трибуна України»

Літня школа «Створення Web-додатків з нуля»

Волонтери з Південної Кореї приїхали до Університету “Україна” навчати основам різних комп’ютерних програм. Навчання триватиме місяць. В програмі заплановано: 1-й тиждень: Photoshop, Flash 2-й тиждень: Розробка сайтів з використанням HTML 3-й тиждень: Java 4-й тиждень: Android

Випуск літньої школи «Створення Web-додатків з нуля»

Перший випуск літньої школи «Створення Web-додатків з нуля» відбувся в Університеті “Україна”. Корейські волонтери місяць навчали всіх охочих основам різних комп’ютерних програм. Опанувавши програмування, випускники літньої школи зможуть самотужки створювати будь-які веб-сайти і розробляти комп’ютерні ігри. Крім того, вони зможуть працювати у графічних програмах.