Наші публікації

Підручники і посібники, видані викладачами Інституту комп’ютерних технологій в Україні в 2007-2015 р.р.

Перелік статей викладачів Інституту комп’ютерних технологій, виданих у зарубіжних виданнях у 2008-2015 р.р.

Перелік наукових публікацій співробітників Інституту комп’ютерних технологій, виданих у межах України за 2013-2014 н.р.

Каталог наукових, навчальних та навчально-методичних видань Інституту комп’ютерних технологій за 2012-2013 р.р.

Перелік наукових статей працівників Інституту комп’ютерних технологій, опублікованих у 2008 році

.

Статті

19/12/2014 Що означає бути культурним?

Уявіть собі теплий весняний день. Припустимо, травень. Лісова галявина, як у дитячих казкових фільмах. Трави, квіти, пташенята. Здається, ось-ось має відбутись щось світле, хороше, чарівне. Але це лише ілюзія, бо тут уже були люди. Бачите? Онде пляшки, мішки, недопалки, залишки бурхливої людської “життєдіяльності”. А ось і самі поціновувачі природи: п’яні, галасливі, навіть дещо небезпечні. І лунає над лісом, перебиваючи пташиний спів, така чорна лайка, що листя на деревах соромиться шелестіти у відповідь.
автор: Аліса Любарська, студентка І курсу Інституту комп’ютерних технологій
видання: Газета «Університет «Україна» №7-8, 2014, час видання: 2014
Докладніше

04/07/2013 GRID-системи

У минулі часи Україна зробила значний внесок у розвиток обчислювальної техніки та інформатики. Ще в 1911 році відомий український учений Олександр Щукарьов створив «Машину логічного мислення». Перша в континентальній Європі електронна машина МЕСМ також була створена в Києві академіком Сергієм Лебєдєвим. Основи науки інформатики були розроблені в Інституті кібернетики академіком Віктором Глушковим.
автор: Забара С.С., час видання: 2013
Докладніше

19/06/2013 Розробка програми для навчання основам програмування в середній школі

Уроки з інформатики в школі і вузі: яку мову програмування обрати? Наскільки глибоко її вивчати і чи потрібно взагалі у школі вивчати мови програмування? Є думка, що учнів треба знайомити з різними мовами і різними стилями програмування. Думки про те, яку мову краще викладати в школі, різняться: від того, що програмування вивчати не потрібно, а слід просто піднімати комп’ютерну грамотність та освоювати офісні програми, до того, що потрібно вивчати операційні системи і кілька мов програмування різних рівнів абстракції і з різними парадигмами.
автор: Чумаченко О.В.
видання: Матеріали V міжнародної Інтернет-конференції студентів та молодих учених «Соціальні та інженерні технології: актуальні проблеми теорії і практики» (30-31 травня 2013 року), час видання: 2013
Докладніше

19/06/2013 Використання мови програмування FORTRAN для паралельних обчислень

Фортран (Fortran) – перша реалізована мова програмування високого рівня. Створений у період з 1954 по 1957 рік гуртом програмістів під керівництвом Джона Бекуса (John Backus) у корпорації IBM. Назва Fortran є абревіатурою від FORmula TRANslator, тобто перекладач формул.Фортран широко використовується в першу чергу для наукових та інженерних обчислень.
автор: Сіциліцин Ю.О.
видання: Матеріали V міжнародної Інтернет-конференції студентів та молодих учених «Соціальні та інженерні технології: актуальні проблеми теорії і практики» (30-31 травня 2013 року), час видання: 2013
Докладніше

19/06/2013 Розробка сайту конструкторського бюро

На сьогоднішній момент український ринок фармацевтичного, хімічного та харчового обладнання дуже малий. Для будь-якого підприємця основним питанням завжди буде залишатися збільшення принесеного його бізнесом прибутку. Будь-який бізнес має обмежену кількість ресурсів. Відповідно основна задача – це вкласти кошти так, щоб вони почали приносити максимально можливий прибуток. Споживач продукції або послуг компанії – це головне джерело її доходу. Відповідно значну кількість ресурсів компанія повинна вкласти в пошук і залучення клієнтів.
автор: Волков О.Ю.
видання: Матеріали V міжнародної Інтернет-конференції студентів та молодих учених «Соціальні та інженерні технології: актуальні проблеми теорії і практики» (30-31 травня 2013 року), час видання: 2013
Докладніше

28/09/2012 Дослідження кольорових цифрових фотографій методами RS-стегоаналізу та статистики

Про результати дослідження статистичних властивостей кольорових зображень за методом RS-стегоаналізу
автор: Корольов В.Ю., Інститут кібернетики НАН України, Поліновський B.B., Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Герасименко В.А., Інститут кібернетики НАН України, Горинштейн М.Л., Інститут кібернетики НАН України
видання: “Інформація і право”, № 3(3) /2011, час видання: 2011
Докладніше

04/07/2011 Об опыте и перспективах внедрения новой информационной технологии автоматизации управления дискретными процессами

В настоящее время в Университете «Украина» активно развивается новая наукоемкая информационная технология автоматизации управления дискретными технологическими и информационными процессами (ИТ АУ ДТИП) [1]. Она предназначена для решения проблем эффективного управления дискретными технологическими и информационными процессами (ДТИПами) различного назначения. Каждый такой процесс, входящий в сферу действия технологии, может быть либо бесконечным стационарным, либо ограниченным во времени (процесс сетевого и календарного планирования), либо даже мгновенным (процесс выбора вариантов).
автор: Бурлаков М.В., Забара С.С., Павленко В.И., час видання: 2011
Докладніше

26/01/2011 Запорука успіху (до 105-річчя з дня народження О. К. Антонова, 7.02.1906 p., громадянина, академіка, педагога, творця)

Шляхетні стилі є важливим елементом індивідуального й колективного виховання, тому педагогам і керівникам потрібно їх розвивати самим у себе і дбайливо прищеплювати в середовищі свого впливу. Високодуховний, витончений стиль мав колишній Генеральний авіаконструктор, організатор проектування й будування літаків в Україні, творець найпотужніших літаків у світі, педагог, академік, художник, публіцист, О. К. Антонов – людина високої культури, наділена багатогранним талантом, широкою ерудицією, інтелігентністю, працьовитістю, патріотизмом і людяністю, – людина, яка, на рідкість для однієї особи, багато знала, вміла і розуміла. Стиль Антонова-керівника і вихователя завжди допомагав виявляти красу і духовність людей, з якими він працював, ненароком змушуючи співрозмовників самим виправляти свої помилки, якщо вони проявлялись. Це характерно відображено у спогадах тих, із ким він зустрічався, спілкувався, працював або вирішував наукові, економічні чи державні проблеми.
автор: О. Шевчук, доцент кафедри комп’ютерної інженерії Університету “УКРАЇНА”, час видання: 2011
Докладніше

15/06/2010 Деякі аспекти проектування систем розпізнавання зорових зображень

Розглянуто підходи до проектування автоматизованих систем розпізнавання сигналів та зображень внаслідок їх перетворень зоровою системою. Запропоновано підхід, що ґрунтується на інваріантних перетвореннях вхідного сигналу зоровою системою. Спектральний аналіз ґрунтується на використанні системи дискретних ортогональних функцій Кравчука.
автор: Забара С.С.
видання: Вісті Академії інженерних наук України, № 2 (36) 2008, час видання: 2008
Докладніше