Роборейс

/Files/images/pershiy_robot_universitetu/robo2.png/Files/images/pershiy_robot_universitetu/robo1.pngwww.roboart.org.ua

www.roborace.te.ua
Финал роборейс Украина Киев 23.05.2012
Роборейс-2013

У Києві відбувся фінальний тур Міжнародних змагань автономних робoтів “Roborace 2012/13”

22 червня 2013 року о 13:00 у Києві у приміщенні Університету “Україна” за адресою вул. Львівська, 23 відбувся фінальний тур Міжнародних змагань автономних роботів “Roborace” 2012/2013, організатором якого є громадська організація “Асоціація Робототехніки”.

У фінальному турі змагань взяли участь команди зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Чернівців, Одеси, Києва, Коврова (Росія), Бреста (Білорусь). Перемогу здобула команда TopNode (Івано-Франківськ).

Змагання є аналогом перегонів “Формула-1” з тією відмінністю, що в них беруть участь роботи, які є повністю автономними і людина ними не керує.

Спонсорами та партнерами акції були Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” та компанія EmagicOne.

“Roborace” – змагання, що були започатковані студентами міста Тернополя у 2010 році. Роботи змагалися між собою вже більше двадцяти разів у різних містах України, Білорусі, Росії. Прихильники такого спорту знайшлися навіть у Кейптауні (Південно-Африканська Республіка), де перший “Roborace” відбувся 2 грудня 2012 року.

Контактна особа:Остап Круцкевич , 063 67 37 145 himik13@gmail.com

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ФІНАЛЬНОГО ТУРУ “ROBORACE” 2012/2013 22.06.2013
Час Захід
9:00 – 11:00 Реєстрація учасників
11:00 – 13:00 Сертифікація та кваліфікаційні заїзди
13:00 – 14:00 Відкриття
14:00 – 15:00 Відбіркові заїзди
15:00 – 15:30 Фінальний заїзд
15:30 – 16:00 Нагородження учасників

Метою “Roborace” є стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку молоді, задоволення потреб у творчій самореалізації та подальший розвиток і популяризація робототехніки, інформаційних технологій, прикладного програмування в Україні та світі.

У чемпіонаті беруть участь команди, які складаються з 2-х або більше чоловік, один із яких є капітаном команди. Також до складу команди може входити тренер команди. Вікових, територіальних, національних, гендерних та інших обмежень до учасників чемпіонату немає. Особливо приємно, що з кожним сезоном збільшується чисельність дівчат, які беруть участь у змаганнях.

Найцікавішим є те, що чемпіонат є аналогом усім відомих перегонів Формули-1 з єдиною відмінністю – під час заїздів змагань роботи керуються виключно за допомогою штучного інтелекту. Всі інші способи – заборонені.

Учасники самостійно повинні підготувати робота, взявши за основу готове шасі або ж розробити його самостійно. Окрім вибору платформи, команди повинні оснастити робота підсистемою електроживлення, а також «інтелектом», який і буде керувати рухом машини, розпізнавати маршрут, обирати оптимальну швидкість та оминати перешкоди. Таким чином, всі макети машин-роботів є оригінальними, оскільки конструкцію, технічні рішення, програмне забезпечення розроблено самими учасниками з використанням покупних або виготовлених самостійно компонент. Команди самостійно розробляють алгоритм роботи пристрою, обирають комплектуючі і проектують взаємодію цих підсистем, створюють друковані плати, займаються монтажем компонентів і створенням спеціального програмного забезпечення для управління пристроєм. Успіх команди залежить, як стверджують учасники, від надійності системи живлення, довговічності двигунів та застосованої моделі чи методу розпізнавання ліній і перешкод, щоб орієнтуватися на трасі.

За найкоротший проміжок часу робот повинен пройти визначену кількість кіл траси (залежно від довжини та складності траси) від місця старту до місця фінішу, обходячи інших роботів та не виїжджаючи за межі траси. Траса з нанесеним на ній маршрутом – своя власна у кожному з міст, в якому проводяться тури чемпіонату, що надає динаміки змаганню та запобігає пристосуванню роботів до однієї і тієї ж траєкторії руху. Кола траси виділені чорною лінією, а її межі визначені бортами. Перешкоду чи робота-суперника робот може обійти з будь-якої сторони. Допускається рух по будь-якому колу траси, котре позначенечорним кольором.

Особливістю останнього сезону “Roborace” стало запровадження системи масового старту, відсутність технічних арбітрів та поява пітстопів команд, що зробило змагання більш динамічними та захоплюючими.

Роботи пройшли сертифікацію суддівською бригадою під час кваліфікаційних заїздів. У відбіркових та фінальних заїздах команди намагалися зайняти призові місця та здобути якомога більше балів, щоб стати переможцем туру, а, якщо пощастить, то і всього сезону. Зокрема, переможцем туру вважається та команда, якій знадобилося найменше часу для проходження траси.

Детальнішу інформацію про чемпіонат можна отримати на сайті чемпіонату www.roborace.te.ua або Асоціації Робототехніки www.roboart.org.ua.

Матеріали по темі:

Перший робот університету

Первый робот университета