Цікаве про спеціальності

Анекдоти про студентів, коротко з гумором про студентське життя

Якщо ви студент, то:

Вважаєте, що кращим способом конспектування лекції є ксерокс зошита сусідки-відмінниці.

Слово ‘сесія’ викликає у вас якусь заклопотаність, оскільки доведеться витратити декілька днів для того, щоб познайомитися з новими викладачами й переконати їх розписатися у вашої заліковій.

Вашим девізом є вислів, що студент – це янгол, незаплямований знаннями.

Чітко усвідомлюєте, що засобом ліквідації хвоста є не тільки його ампутація, але й своєчасна здача.

Написання дипломної роботи забирає у вас принаймні два тижні дорогоцінного часу.

Ви точно знаєте, що ходити в гості до сусідів по гуртожитку найкраще не після того, як у вас закінчилися гроші, а тоді, коли їм надіслали посилку із села.

Маєте підвищену розкосість очей і витягування шиї у період написання чергової роботи зрізу знань.

Кінець місяця характеризується для вас повністю порожнім холодильником і фразою ‘позич’.

Слова ‘автомат’, ‘шпора’ і ‘бомба’ є для вас не тільки словами з військового арсеналу.

Якщо таргани пішли до сусідів по кімнаті, то це – вірна прикмета того, що їм точно надіслали посилку з дому.

Спокійно можете пронести на іспит під сорочкою всі 90 томів Cтафорда Бира з коментарями і критичними статтями до них.

Складання державних іспитів є для ваших викладачів стресовою ситуацією.

Перед складанням іспиту ви вилазите о 12 ночі у кватирку й голосно репетуєте ‘Халява, ловися!’

Всупереч усьому в період сесії стаєте забобонним і, як наслідок, шарахаєтеся від прибиральниць із порожнім відерцем, обходите за кілометр мирно сплячу чорну кішку, не голитеся, не миєте голову, спите з конспектом під подушкою (причому він уже злежався, тому що його відтіля жодного разу не діставали) і нікому не даєте дивитися заліковку, іноді навіть і викладачеві.

Число 13 – ваше число.

Обіди по студентськи: (Студентське меню)

Бутерброд Пікантний:

Склад: Хліб, майонез.

Чай студентський:

Склад: Окріп, чай по смаку.

Курочка по-домашньому:

Склад: Курочка, півроку назад привезена з дому.

Поради по приготуванню і вживанню:

Дістати курочку з холодильника. Понюхати. Викинути.

Напроситися до сусідів на млинці.

Бутерброд “День і Ніч”:

Cклад: Скибочка білого і чорного хліба.

Студенти вишів діляться на три категорії:

– Студенти, які навчаються із задоволенням;

– Студенти, які навчаються без задоволення;

– Студенти, які із задоволенням не навчаються.

За матеріалами: http://sprite.at.ua/publ/33

Комп’ютерна інженерія

ОРГВИСНОВКИ

“Хрещений батько” перших космонавтів академік С. Корольов був людиною крутою і зазвичай дуже хвилювався перед запуском пілотованого космічного корабля. Зайшовши якось у монтажно-випробувальний корпус, де готувався до запуску “Восток”, він виявив якісь недоліки в роботі й розніс у пух і прах провідного конструктора:

— Я вас звільняю. Ви в нас більше не працюєте, чули, не працюєте!

— Ясно, Сергію Павловичу, як тут не зрозуміти, — миролюбно згодився конструктор, добре знаючи характер шефа, і продовжував, ніби нічого не сталося, готувати корабель до польоту.

Години через три Корольов знову виявив якісь хиби й попередив конструктора:

— Я оголошую вам сувору догану!

Цього разу конструктор холоднокровно заперечив:

— А не маєте права.

— Що?! — обурився Корольов. — Я не маю права? А це ж чому, хотів би я знати?

— Тому що я вже — не ваш працівник. Три години тому ви мене звільнили…

Корольов довго й суворо дивився на конструктора, відтак першим не витримав, зареготав, і робота пішла, як завжди.

За матеріалами: Острів знань www.ostriv.in.ua

Комп’ютерні науки

Декілька фактів про комп’ютерні віруси та спам

Перший комп’ютерний вірус, який поширився за межі машини автора, отримав назву Elk Cloner. Написаний він був у 1982 році Річем Скрента і орієнтувався на комп’ютери Apple.

Перше спамерське повідомлення було відправлено в 1978 році в мережі Arpanet 400 підключеним користувачам. Воно включало невеликий патч від Dіgіtal Equіpment Corporatіon для нових комп’ютерів Decsystem-20, який далеко не всім був потрібний.

Комп’ютерний хробак CodeRed, який вийшов у світ 19 липня 2001 року, за 14 годин уразив більше 300 тисяч комп’ютерів і обійшовся компаніям у 2,6 мільярда доларів.

Перший комп’ютерний баг був знайдений Грейс Мюррей Хопер, яка працювала з комп’ютерами Mark ІІ. Під час збою жінка перевірила реле й виявила міль, яка залетіла туди і стала причиною неполадки. Це був перший випадок, коли слово “баг” використовувалося для позначення різних проблем у софті або залізі.

Першою людиною, арештованою за спам у системах миттєвих повідомлень (типу ІCQ), став 18-літній Ентоні Греко 21 лютого 2005 року.

У 1991 році відомий вірусмейкер Dark Avenger зарелізував MtE (Mutatіon Engіne) – алгоритм, що дозволяє вірусам мутувати у більше ніж 4 мільярди різних форм, значно утрудняючи їхнє знаходження антивірусами.

Обороти засобів у комп’ютерному фрауді, як мінімум, у 4 рази перевищують кількість грошей, викрадених звичайними видами злочинів.

Спам становить більше 70% всіх емейлів, що проходять у мережі. За рахунок затраченого часу на видалення працівниками спама компанії втрачають більше 10 мільярдів доларів щорічно.

У 2004 році компанії Mіcrosoft і SCO Group пообіцяли виплатити по 250 тисяч доларів кожному, хто допоможе владі заарештувати автора комп’ютерного хробака Mydoom. У січні цей черв’ячок вразив увесь світ швидкістю поширення, а основною його метою було здійснення DoS атак на комп’ютери вищезгаданих компаній. Незважаючи на те, що різні версії Mydoom виходили аж до лютого 2005 року, автора так і не знайшли.

У 1992 році все комп’ютерне співтовариство зі страхом очікувало, коли настане 6 березня. У цей день очікувалося, що вірус Mіchelangelo обвалить усю комп’ютерну мережу і наведе справжній технологічний хаос. Але побоювання не виправдалися, судний день пройшов практично безболісно.

Хробак Морріса, що в 1988 році обвалив тисячі комп’ютерів ARPAnet, не був деструктивним. Такі наслідки були викликані помилкою в одному єдиному символі, зробленою автором, у результаті чого хробак став некерованим.

За матеріалами: Острів знань www.ostriv.in.ua

Програмна інженерія

Модель всесвіту на суперкомп’ютері

Німецькі астрофізики здійснили наймасштабніший експеримент із математичного моделювання Всесвіту. На суперкомп’ютері була запущена програма, що відтворює поведінку двадцяти мільйонів галактик, укладених у куб зі стороною 2 мільярди світлових років, від моменту Великого вибуху й по сьогоднішній день. Перші результати опубліковані в журналі Nature.

Проект, що отримав назву Millenium Run, являє собою комп’ютерну модель Всесвіту, за складністю перевершує спробу одночасно відстежити переміщення кожної людини, яка існує на Землі. Учені переконані, що їм уже вдалося відтворити загалом картину “дитинства” світу. Суперкомп’ютер витяг інформацію про це із зібраних радіоастрономами відомостей про реліктове випромінювання – радіохвилі, що заповнюють космос, згенеровані незабаром після Великого вибуху.

Розрахунки підтверджують, що видима частина Всесвіту – галактики, квазари й інші об’єкти – становлять не більше 5 відсотків її маси. Інше припадає на “темну матерію” і “темну енергію”, про які відомо досить мало. Припущення про особливу роль чорних дір у формуванні галактик також пройшло “чисельну” перевірку.

Професор Карлос Френк повідомив, що для проведення експерименту були фактично припинені всі інші обчислення на одному з найбільших суперкомп’ютерів. Натомість учені одержали копію Всесвіту.

За матеріалами: “Цікава наука” Новини науки і техніки, цікаві факти

http://scinotes.ru/kompyuterni-virusi-zagrozhuyut-lyudini.html