“Україна” за Україну без білих плям

Керівник проекту: Петренко М.В.

20 жовтня 2013 р.

«Гуртом можна і всю Україну намалювати» – під таким гаслом стартував проект «Україна без білих плям». Щодня тисячі людей користуються он-лайн картами, однак велика кількість населених пунктів представлені лише сірими багатокутниками.

Дивитися відео

Переглянути презентацію проекту…

Компанія Яндекс та Університет «Україна» розпочинають роботу над проектом «Україна без «білих плям» і запрошують усіх охочих долучитися до важливої та надзвичайно цікавої справи – заповнення «білих плям» на карті нашої країни. Жоден населений пункт не повинен бути обділений увагою. Гуртом можна намалювати всю Україну!

4 жовтня о 13:00 у приміщенні Університету «Україна» за адресою м. Київ, вул. Львівська, 23 відбудеться зустріч у межах проекту «Україна без «білих плям». На ній співробітники «Народної карти» Яндекс ознайомлять студентів та представників скаутських організацій із картографічним сервісом компанії та навчать основам практичної роботи по нанесенню об’єктів на карту.

Велика кількість населених пунктів України досі були обділені увагою картографів і представлені на картах лише сірими багатокутниками. Але ж у цих «багатокутниках» живуть люди! Крім щоденних незручностей, вони почувають себе непотрібними, викресленими з інформаційного простору.

Згідно плану, розпочати проект «Україна без «білих плям» повинна робота щодо детального нанесення на безкоштовні електронні карти тих населених пунктів нашої країни, які досі були обділені увагою картографів. Як відомо, компанія Яндекс нещодавно створила сервіс «Народна карта», метою якого є надання можливості кожному бажаючому редагувати онлайн-карту Яндекс. На базі спільних інтересів щодо деталізації карти України Університетом «Україна» та компанією Яндекс був підписаний договір про співпрацю.

Першим кроком цієї співпраці стане зустріч, на якій співробітники «Народної карти» Яндекс ознайомлять студентів Університету «Україна» та представників скаутських організацій із картографічним сервісом компанії та навчать основам практичної роботи по нанесенню об’єктів на карту. Також на зустрічі компанією Яндекс будуть оголошені умови конкурсу, який має на меті заохотити найактивніших із «народних картографів» грамотами та подарунками.

Захід розпочнеться: 4 жовтня о 13:00 у приміщенні базової структури Університету «Україна» за адресою м. Київ, вул. Львівська 23. Також буде відбуватися пряма трансляція заходу в філіях університету.

З питань щодо акредитації звертайтеся за номером: 066 709 61 37, Тала Пруткова (talaprutkova@gmail.com)

Із історії проекту:

На початку 2013 року в Інституті комп’ютерних технологій Університету «Україна», за ініціативи викладача кафедри комп’ютерних наук Максима Петренка та директора інституту Вячеслава Поліновського, зародився проект «Україна без «білих плям». Метою проекту є створення єдиного інформаційного простору нашої країни завдяки включенню до нього всіх без винятку населених пунктів. Реалізація ідеології рівності сіл та міст в інформаційному плані дозволяє одночасно покращити психологічний клімат малих і відрізаних від інформаційних магістралей населених пунктів та активувати синергетичний ефект від об’єднання окремих частин у єдине ціле. Те, що це дійсно працює і може давати неабиякий ефект, автори проекту побачили під час свого робочого візиту до республіки Кореї, з якою Університет «Україна» налагодив співпрацю.

Проект був підтриманий Президентом університету Петром Михайловичем Таланчуком та отримав «зелене світло». Особливістю Університету «Україна», яка надзвичайно сприятлива для реалізації задуманого, є наявність філій практично в усіх регіонах країни, що дозволяє налагодити діяльність всеукраїнського масштабу.

4 жовтня о 13:00 у приміщенні Університету «Україна» за адресою м. Київ, вул. Львівська, 23 відбудеться зустріч у межах проекту «Україна без «білих плям». На ній співробітники «Народної карти» Яндекс ознайомлять студентів та представників скаутських організацій із картографічним сервісом компанії та навчать основам практичної роботи по нанесенню об’єктів на карту.