Україно-корейський центр інформаційного доступу

Оновлення Центру інформаційного доступу в Університеті «Україна»

22 грудня 2015 року

На початку 2015-2016 навчального року в рамках продовження співпраці Національного інформаційного агентства Південної Кореї та Університету «Україна» було оновлено комп’ютерне обладнання та здійснено розширення Центру інформаційного доступу (ЦІД).

Університет «Україна» − особливий навчальний заклад, перший в Україні ВНЗ інклюзивного типу, де активно впроваджуються новітні навчальні технології і демонструється відкритість доступу до освіти, незалежно від соціального статусу чи стану здоров’я абітурієнта. А також це єдиний у столиці університет, на базі якого діє українсько-корейський Центр інформаційного доступу соціального спрямування, створений Національним інформаційним агентством Південної Кореї (NIA).

− На початку 2015 року на перевірку до Центру інформаційного доступу було направлено експертів з NIA. Насамперед вони звернули увагу на те, що Університет «Україна» дбає про гарний стан приміщення та техніки в Центрі інформаційного доступу. Також на базі Центру проведено низку навчальних проектів для вчителів інформатики Святошинського району, для жителів Святошинського району, котрі прагнули оволодіти інформаційно-комунікативними технологіями (ІКТ); у Центрі проводилися курси підвищення кваліфікації для фахівців з ІКТ, заняття з корейської мови. Також студенти університету постійно мають відкритий доступ до Інтернету в холі ЦІД.

За підсумками перевірки відбулося розширення нашого центру. Ми отримали 48 комп’ютерів, проектор, телевізор, дві акустичні системи та відеокамеру, – розповідає Ірина ТАЛАНЧУК, юристконсульт, начальник Служби президента університету.

За результатами оновлення у великій лекційній аудиторії 3-го корпусу також було встановлено сучасний проектор, великий екран спеціально для людей із вадами зору. Для вікон в аудиторії були пошиті спеціальні штори зі світлонепроникної тканини блекаут.

Презентація оновленого Центру інформаційного доступу відбулася на низці заходів університету: День відкритих дверей, Ніч кіно, ушанування жертв Голодомору, відзначення 17-річчя з Дня заснування Університету «Україна» тощо. Зараз ця аудиторія – улюблене місце наших студентів.

Цього року Національне інформаційне агентство Південної Кореї визнало Центр інформаційного доступу в Університеті «Україна» одним із найліпших. З цього приводу представницю нашого університету, начальника управління навчально-виховної роботи Ольгу ВЕДЕНЄЄВУ запросили до Панами. Там Ольга Анатоліївна поділилася досвідом з колегами з Латинської Америки. Семінар обміну досвідом у Панамі тривав три дні.

Національне інформаційне агентство Південної Кореї з 2002 року розпочало відкривати по всьому світу Центри інформаційного доступу. За 13 років такі центри розпочали свою діяльність у 46 країнах, зокрема у В’єтнамі, Індонезії, Кенії, Азербайджані, Перу, Палестині та ін.

Історія співпраці Університету «Україна» та NIA розпочалася 2012 року. Саме 2 березня 2012 року Університет «Україна» відкрив двері до соціального Центру інформаційного доступу, де надається можливість користуватися найсучаснішою комп’ютерною технікою усім, хто бажає. Тоді Університет «Україна» переміг у тендері, в якому брали участь, зокрема: Міністерство соціальної політики України, Київський національний університет імені Тараса Шевченко та НТУУ «Київський політехнічний інститут».

Центр інформаційного доступу – багатофункціональний центр, до складу якого входить Інтернет-хол, тренувальна лабораторія з інформаційних технологій, кімната для семінарів та адміністративний офіс. ЦІД оснащено найсучаснішою комп’ютерною технікою. Тепер в Університеті «Україна», як зазначалося вище, велику лекційну аудиторію обладнано екраном, проектором та акустичною системою. Такі центри корейська сторона відкриває по всьому світу. Головна мета розміщення такого центру в українському ВНЗ − познайомити українців з корейською культурою та мовою, поширити інформацію про Корею серед громадян та подолати інформаційні прогалини між двома країнами (Україна – Корея).

Окрім інформаційного центру, в Університеті «Україна» працює кафедра східних мов. Великою популярністю в університеті користуються курси корейської мови, яку викладають безкоштовно для всіх бажаючих.

Корейський центр функціонує щоденно не лише для студентів, а й для всіх, хто бажає, за адресою: м. Київ, Львівська, 23, 3-й корпус Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Світлини до статті дивіться у альбомі за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.421069154750531.1073742139.131876770336439&type=3&uploaded=15

Вікторія Халаєвська,

студентський Медіа-центр

Університету «Україна»


Університет «Україна» розвиває міжнародну співпрацю в галузі інформаційних технологій

22.12.2014

У рамках міжнародної діяльності Університет «Україна» активно співпрацює з Національною інформаційною агенцією (National Information Agency ‒ NIA) Республіки Корея.

National Information Agency (NIA) Південної Кореї засновано 1987 року з метою розвитку інформаційних технологій у громадських і приватних секторах, зокрема сприяння доступу громадськості до Інтернету. NIA намагається запроваджувати проекти, які збагачують і полегшують життя співвітчизників, зокрема, забезпечують життєдіяльність електронного уряду. Побудова центрів інформаційного доступу по всьому світу є одним із аспектів діяльності NIA і покликана популяризувати напрацювання Кореї в царині інформаційних технологій, налагоджувати інформаційну співпрацю та ділитися досвідом.

2012 року в Університеті «Україна» на благодійних засадах створено Центр інформаційного доступу (ЦІД). Створений центр став 29-м у світі, але першим в Україні. Подібні центри інформаційного доступу діють у В’єтнамі, Філіппінах, Узбекистані, Парагваї, Перу, Болівії та інших країнах.

Центр функціонує не тільки для студентів та співробітників Університету «Україна», але й для всіх охочих мешканців столиці і Святошинського району зокрема, і в цьому його родзинка. На базі ЦІД запроваджено спеціальні навчальні програми для підвищення комп’ютерної грамотності населення. Для забезпечення технічної підтримки та експлуатації ЦІД було здійснено підготовку операторів із числа співробітників Університету «Україна», які пройшли стажування в Сеулі.

Нещодавно з Південної Кореї повернувся керівник Центру інформаційного доступу, директор Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна», кандидат технічних наук, доцент Вячеслав Поліновський. Поїздка відбулася в рамках співпраці з НІА Південної Кореї.

– Вячеславе Васильовичу, декілька тижнів тому Ви повернулися з відрядження, з Кореї. Не могли б Ви розповісти про зміст та мету цієї поїздки?

– Колеги з NIA Республіки Корея один раз на рік проводять такі зібрання для всіх керівників інформаційних центрів з метою обміну думками та звітності за рік діяльності. На конференції обговорювалися питання щодо збільшення обсягів співпраці, поліпшення результатів діяльності таких центрів, і, відповідно, кожен із учасників зустрічі ділився цікавими думками та ідеями щодо організації такої співпраці.

– Українсько-корейський центр інформаційного доступу працює з березня 2012 року. Що змінилося після відкриття? Чи з’явилися нові навчальні програми для студентів? І чи тільки для студентів?

– Метою діяльності Українсько-корейського центру є доступ до інформації будь-кого у будь-який час. Наприклад, нині на базі Українсько-корейського центру інформаційного доступу Університету «Україна» постійно проводяться семінари для підвищення знань з інформатики для вчителів середніх шкіл.

Також ми проводимо тут тестування дітей Києво-Святошинського району з метою діагностики професійних інтересів та здібностей, які визначаються при виборі спрямованості професійної діяльності. Ці тести орієнтовані на старшокласників (від 15 років), які вирішують проблему вибору навчального закладу для отримання спеціальної чи вищої освіти. Такі заходи ми робимо спільно з Центрами зайнятості. Ці акції дуже масштабні. Адже приїжджають групи чисельністю 150-200 дітей. Під час цих тестувань учні відвідують майстер-класи від провідних викладачів Університету «Україна». Кожен інститут представляє свої цікаві напрацювання. Таким чином, Центри зайнятості спільно з Університетом «Україна» поглиблюють знайомство дітей із сучасними професіями на наочних прикладах.

Крім того, спільно з Фондом «Люди третього віку» проводяться курси для слухачів старшої вікової групи. Це курси з комп’ютерної грамотності, постійним викладачем яких є Ольга Веденєєва.

Також для студентів університету, а точніше для студентів Інституту комп’ютерних технологій було проведено 5 безкоштовних семінарів від IT-компаній. За їх підсумками близько 150 студентів отримали сертифікати, а декілька десятків із них уже працевлаштувалися у відомих ІТ-компаніях.

Завдяки технологіям для телеконференцій та вебінарів (із використанням дистанційних технологій), якими забезпечено лабораторії ЦІД, ми постійно проводимо семінари і наради в режимі он-лайн.

В Українсько-корейському центрі відбуваються заняття з E-lerning system, тобто з дистанційних платформ навчання, для викладачів університету (автори курсів О.А. Щербина, О.В. Майборода).

– У чому полягає унікальність Центру інформаційного доступу?

– Центр інформаційного доступу – багатофункціональний центр, до складу якого входить інтернет-хол, тренувальна лабораторія з інформаційних технологій, кімната для семінарів та адміністративний офіс. Українсько-корейський центр оснащено найсучаснішою комп’ютерною технікою та медіа-технікою. А унікальність у тому, що він є точною копією типового обладнання навчальних закладів Кореї. Навіть у маленькому класі стоїть медіа-система, і викладач може говорити навіть пошепки, а учні його будуть чути, причому однаково чудово, бо колонки стоять по периметру класу. Крім того, цього викладача, за потреби, будуть чути і бачити в інших наших класах (навіть філіях Університету «Україна»), бо ми можемо, за потреби, здійснювати пряму трансляцію.

– Центр інформаційного доступу є базовою територією для навчання студентів Інституту комп’ютерних технологій. Які саме курси опановують Ваші студенти?

– Наші студенти навчаються за трьома напрямами: комп’ютерна інженерія, програмна інженерія та комп’ютерні науки. В Інституті комп’ютерних технологій комп’ютери потрібні майже на кожній парі. Кожен курс у нас повинен бути забезпечений комп’ютерною технікою. Більше того, різними базами даних та різними мовами програмування. Усе це є в Українсько-корейському центрі. Але там же навчаються також усі студенти інших інститутів, які проходять інформатику. Це: Інститут філології та масових комунікацій, Інститут права та суспільних відносин, Інститут економіки та менеджменту, Інститут соціальних технологій, Інженерно-технологічний інститут. Тут же навчаються і студенти факультету біомедичних технологій.

– Професія IT-ка («айтішника») ‒ нині одна із найбільш затребуваних. Цьому навчають практично в усіх університетах. Чим може привабити абітурієнтів саме Інститут комп’ютерних технологій Університету «Україна»?

– Скільки разів у нас проводили курси IT-фірми, я спостерігаю, що, в основному, приходять хлопці, грубо кажучи, середнього рівня кваліфікації. І деякі мої студенти не хочуть відвідувати заняття у таких викладачів, які старші за них на два роки і знають приблизно стільки ж, як і вони. Тобто, мої студенти хочуть бачити високий рівень викладання, а фірмам тримати high-рівень викладача – це дорого і невигідно.

Саме тому, я обрав стратегію максимальної відповідності наших випускників потребам ринку. Наприклад, якщо підходити в цілому, то ми готуємо комп’ютерного спеціаліста, який, швидше за все, піде працювати або програмістом, або інтегратором. Тож, якщо він іде тільки за двома цими спеціальностями, то треба відповідно робити акценти на цих двох напрямах підготовки. Тому ми, насамперед, збільшили кількість годин програмування в навчальних планах. Після цього переглянули саму програму навчальних предметів. От, наприклад, відомі виші досить часто навчають застарілим мовам програмування: Асемблер, або С, або Рascal, і це відразу ж на першому курсі, коли діти ще й архітектури не знають.

Ми повністю відмовилися від такого складного шляху і два роки назад перейшли на скриптові мови. Студенти вже на першому курсі навчаються мові Python. До речі, Масачусетський технологічний інститут зробив те ж саме два роки тому, як і ми. Це доводить те, що ми обрали вірний шлях і не стоїмо на місці. Наш інститут постійно розвивається.

Я постійно приділяю увагу перегляду рекомендацій у навчанні від всесвітніх організацій АСМ та ІЕЕЕ. Крім того, все корисне, що рекомендують або радять гіганти від IT-світу, я намагаюся втілити в нашому Інституті комп’ютерних технологій. Так, нещодавно ми зареєструвалися в Sun Academy – це академія IT-технологій від програми Sun розробників Java. Зрозуміло, що наш інститут давно зареєстровано у Microsoft, також у нашому інституті відкрито академію Cisco ‒ ми використовуємо їхні продукти та беремо участь у навчальних програмах від цих гігантів.

Останнім часом я помітив, що наші студенти почали серйозно ставитися до вивчення англійської мови. Цього року, коли у нас з’явилися перші іноземні студенти, то їхні однокурсники намагаються спілкуватися англійською мовою. Через те ми проводимо додаткові заняття з англійської мови саме для наших IT-ків. Наші студенти намагаються знати більше, і якщо їм здається, що викладач навчає на недостатньому рівні, вони клопочуться щодо заміни такого викладача.

Крім цього, Інститут комп’ютерних технологій має наміри і вже почав займатися дослідженням аддитивних методів формоутворення (FabLab, 3Д-принт, ЕкоПринт), розробкою вбудованих інформаційних систем та систем розумного дому, робототехнікою та прикладним приладобудування. Не вірите? Зайдіть до студентів 3-го або 4-го курсу та запитайте, або спустіться в Центр прототипування та робототехніки, ‒ усе побачите самі.

Наші переваги реальні й дієві. Про це свідчить вибір студентів. Адже цього року Інститут комп’ютерних технологій Університету «Україна» став флагманом серед вищих навчальних закладів недержавної форми власності з набору студентів на IT-спеціальності!

Тетяна Літвінова,
студентський Медіа-центр
Університету «Україна»

Фото:

Зустріч усіх керівників інформаційних центрів у Кореї

В’єтнамсько-корейський центр інформаційного доступу

Українсько-корейський центр інформаційного доступу

Аудиторії Центру інформаційного доступу в Університеті «Україна»

Зліва направо: – Міністр науки, Інституту комп’ютерних технологій та планування майбутнього Республіки Корея, Choi Yanghee; – Директор Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна» Вячеслав Поліновський; – Президент Національної Інформаційної Агенції Республіки Корея Chang Kwang-soo

Заняття в Українсько-корейському центрі інформаційного доступу Університету «Україна»

Директор Інституту комп’ютерних технологій Вячеслав Поліновський

 Корейський центр інформаційного доступу в Університеті “Україна”

07-03-2012

Днями у жителів столиці з’явилася нагода ще ближче ознайомитися з безкінечними можливостями Всесвітньої мережі завдяки відкриттю україно-корейського Центру інформаційного доступу (ЦІД). Створення ЦІД ініційоване Національним інформаційним агентством Південної Кореї (National Information Agency) та підтримане Університетом «Україна», на базі якого діятиме центр.

Як відомо, National Information Agency (NIA) засноване у 1987 р. з метою розвитку інформаційних технологій у громадських і приватних секторах, зокрема сприяння доступу громадськості до Інтернету. NIA намагається впровадити проекти, які реально можуть збагатити й полегшити життя корейських людей, йдеться зокрема про ті проекти, які забезпечують життєдіяльність електронного уряду. Побудова центрів інформаційного доступу по всьому світу є одним із аспектів діяльності NIA, покликаних популяризувати напрацювання Кореї у царині інформаційних технологій, налагоджувати інформаційну співпрацю та ділитися досвідом.

Варто сказати, що NIA не одразу зупинило свій вибір на Університеті «Україна». Маючи на меті створення чергового інформаційного центру, представники агентства розглядали не тільки численні державні ВНЗ столиці, але й інші країни. Втім, вибір упав саме на «Україну», що, за словами Президента університету Петра Таланчука, стало для закладу почесним і вкрай корисним подарунком. Створений центр став 29-м у світі, але першим в Україні. Подібні центри інформаційного доступу діють у В’єтнамі, Філіппінах, Узбекистані, Парагваї, Перу, Болівії та інших країнах.

Що ж таке Центр інформаційного доступу, і хто має до нього доступ? ЦІД – багатофункціональний центр інформаційних технологій. До його складу входять Інтернет-хол, дві тренувальні лабораторії з ІТ, аудиторія для семінарів, адміністративний офіс. ЦІД оснащений найсучаснішою комп’ютерною технікою, в його кімнатах панує комфортна атмосфера у стилі хай-тек. Даний центр відкритий не тільки для студентів та співробітників Університету «Україна», але й для всіх охочих жителів столиці і Святошинського району зокрема, на території якого, власне, і діятиме центр. Також на базі ЦІД будуть впроваджені спеціальні навчальні програми для підвищення комп’ютерної грамотності населення, над чим уже працює директор центру Вячеслав Поліновський. Для забезпечення технічної підтримки та експлуатації ЦІД було здійснено підготовку операторів серед співробітників Університету «Україна», які пройшли стажування в Сеулі.

На відкриття центру завітали поважні гості з української та корейської сторін, зокрема Кім Ін Цжун – посол Республіки Корея в Україні, Чанг Кванг Су – заступник міністра держуправління та безпеки Республіки Корея, представники Національного інформаційного агентства Республіки Корея. Церемонія була не лише багатонаціональною, але й полілінгвістичною. В мовному арсеналі доповідачів була корейська, англійська, українська, російська і, звісно, універсальна мова жестів на випадок труднощів перекладу. Голова комітету у закордонних справах Олег Білорус звернувся до присутніх пристойною англійською і пообіцяв, що наступного разу із панами-корейцями розмовлятиме їхньою рідною мовою. Філологічний ентузіазм був схвалений не лише азійськими побратимами. Голова Святошинської райдержадміністрації Сергій Рюмшин запропонував на базі Центру інформаційного доступу запровадити вивчення корейської і додав, що така ініціатива вкрай актуальна з огляду на те, що у Святошинському районі успішно діє гімназія східних мов. Пропозицію підхопив культовий український політолог Валерій Бебик, запропонувавши проводити у ЦІД олімпіаду з корейської мови для школярів і студентів.

– Тим паче, в журі ми можемо запросити носіїв корейської мови, пана заступника міністра та пана посла, – додав Валерій Михайлович.

Варто зауважити, що у співпраці з Кореєю Україну приваблює не лише обмін досвідом в інформаційній, технічній та мовній сферах. Як один із «азійських тигрів» Південна Корея є прикладом економічного дива, на яке сподівається й Україна. Товари під брендами «LG», «Samsung», «Daewoo», «Hyundai», «KIA» заполонили півсвіту. І навіть морква по-корейськи не здає позицій на столах гурманів. Що ж, нам є чому повчитися у працелюбних азійських друзів.

Звіт про перший рік роботи Центру інформаційного доступу